Купить новостройку с отделкой. Где купить однокомнатную квартиру в новостройке? Купить новостройку недорого. Оценка стоимости недвижимости. Какая рыночная оценка недвижимости? Принципы оценки недвижимости. Теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол в доме. Монтаж водяного теплого пола. Не включается ноутбук. Скажите почему не включается ноутбук. Ноутбук включается и сразу выключается. Быстрый кредит наличными. Где быстро взять кредит без справок. Оформить быстрый кредит. Топ wow сервера. Где скачать последний клиент wow? Самый лучший сервера world of warcraft. Ленточная пилорама цена. Ленточная пилорама своими руками чертежи. Скачать чертежи ленточной пилорамы. Аренда квартир без посредников. Длительная аренда квартир без посредников и прочих. Аренда однокомнатной квартиры.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Лірика Василя Стуса в контексті постсимволізму

Категорія: Курсові |

Василь СтусКурсова робота з української літератури на тему: Лірика  Василя Стуса в контексті постсимволізму

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ СИМВОЛІЗМУ ТА ПОСТСИМВОЛІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТ.

1.1 Формування та розвиток символізму та постсимволізму в українській літературі ХХ ст.

1.2 Вплив символізму та творчість В.Стуса 

1.3 Символізм у ліриці В.Стуса

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ  ЛІРИКИ ВАСИЛЯ СТУСА В КОНТЕКСТІ ПОСТСИМВОЛІЗМУ

2.1 Постсимволізм як ознака літературного стилю В.Стуса 

2.2 Світоглядні основи творчості В.Стуса

ВИСНОВКИ

СПИСОК  ВИКОРИСТАНОЇ  ЛІТЕРАТУРИ

  Детальніше про курсову роботу з української літератури на тему: Лірика  Василя Стуса в контексті постсимволізму. Кількість сторінок - 37, список літератури - 31, ціна роботи - за домовленістю. Контактні телефони: 067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВИСНОВКИ

Будучи однією із складових українського модернізму початку XX століття, символізм переломив у собі загальноєвропейські культурні зрушення цього часу, долучивши також до загальних тенденцій специфічно українські модифікації мистецьких форм. 

 Молоді українські письменники ХХ ст. усвідомлювали потребу оновлення літератури, звільненої від стереотипів „зображення життя у формі життя”, притаманного реалізму, від надмірної заангажованості ідеологією соціалістичного реалізму, намагалися відстоювати принципи творчої свободи. Особливо виразно така тенденція проявилася у символізмі, як одній із стильових тенденцій модернізму, означилася у тяжінні до музичного вираження думки, до чистого звукового образу, позбавленого предметних ознак.

Предметом символістів є не речі, а ідеї. Множинність способів вираження ідеї зумовлює унікальність словесних поетичних образів і пояснює існування різних поетичних течій та шкіл (акмеїзм, постсимволізм, неосимволізм) у межах одного символістського напряму. Існування ж цього феномену в українській літературі засвідчує ціла низка імен, які співвідносять з символізмом (О.Олесь, М.Вороний, Г.Чупринка, М.Філянський, П.Тичина, А.Головко, Д.Загул, Я.Савченко, О.Слісаренко, В.Ярошенко, В.Пачовський, М.Яцків, Г.Журба та ін.)

Стусові зацікавлення Тичиною і Свідзінським не були випадковими. Підкорення natura  naturans  владі natura naturata — себто природи створеної об’єктивній владі природі створюючій — у ліриці Свідзінського просто таки захоплювало В.Стуса і, на нашу думку, стимулювало аналогічні поетичні пошуки. В.Стус  цінував поетів глибинних, неголосних, «нуклеарних» типу Свідзинського, молодих представників «київської школи» — поетів, готових, не розчиняючись у поетичній публіцистиці, віддатися головній меті поезії — осягненню «внутрішніх будівель», духовного єства людини.

Поезію В.Стуса неможливо декодувати без знання світоглядного контексту його творчості. І лірику поета не слід сприймати спрощено, як художню ілюстрацію ідей екзистенціалізму чи постсимволізму. 

У вступі до збірника “Зимові дерева” під заголовком “Двоє слів читачеві” поет пише, що в молодості він захоплювався Рильським і Вергарном, потім “прийшов до мене Бажан”, а пізніше  — “епоха Пастернака і небачно велика любов до нього”.  Далі Стус згадує Ґете, Свідзінського, Рільке, Унґаретті, Квазімодо. І дійсно лірика Стуса в стильовому плані має певну дотичність до художньої практики 10-20-х років XX ст., хоча дослідники схильні пояснювати це не так свідомим нав'язанням автора до традицій європейського модернізму, як типовим ефектом синхронної взаємодії художньо-стильової пошуковості з традиційною поетикою свого часу, при якій завжди спостерігається зміщення зображально-виражального плану відносно усталеної на даний момент образно-філософської картини світу

Аналіз поезій В.Стуса також дає нам  підстави припустити, шо Стус, вслід Тичині і Свідзінському, доробок яких вважав надзвичайно вагомим для української лірики XX століття, залучав у пейзажно-медитативну тему, крім живописного, також музичний код. Наведені приклади звукового символізму відсилають до творчого досвіду П.Тичини, слово у ліриці В.Стуса постає рухомою, динамічною кольорово-звуковою плямою, музика вже не супровід, а саме єство вірша і відповідає, мовою символістів, інтимному коливанню буття.

Незважаючи на широкий спектр літературних зацікавлень й свідоме переймання досвіду, що межує з можливістю впливу, Стус лишався вірний власному творчому «Я», крізь призму якого відбувалась взаємодія з іншими художніми текстами. Дослідники неодноразово згадують вислів Стуса «самособоюнаповнення», який цілком корелює з поняттям самодостатності  — людської, громадянської, і врешті-решт — творчої, письменницької. Тому, читаючи Стуса, ми можемо вловлювати певні відлуння голосів інших авторів й водночас відчувати самобутність звучання українського письменника.

Замовити курсову роботу з  української літератури на тему: Лірика  Василя Стуса в контексті постсимволізму:  067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: