Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Соціалізація сучасної молоді з використанням досвіду соціальної роботи за кордоном

Категорія: Курсові |

соціальна робота за кордономКурсова робота з соціальної педагогіки на тему: Соціалізація сучасної молоді з використанням досвіду соціальної роботи за кордоном

ЗМІСТ

ВСТУП

Розділ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ЗА КОРДОНОМ

1.1 Актуальність питання вивчення досвіду соціальної роботи за кордоном

1.2 Сфери діяльності соціальних працівників у країнах Західної Європи та США

1.3 Особливості моделей соціальної підтримки за кордоном та в Україні 

 Розділ 2. СОЦІАЛІЗАЦІЯ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ З ВИКОРИСТАННЯМ ДОСВІДУ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ЗА КОРДОНОМ

2.1 Характеристика процесу соціалізації сучасної молоді

2.2 Використання зарубіжного досвіду соціальної роботи в Україні

Висновки

Список використаної літератури

 Детальніше про курсову роботу  з соціальної педагогіки на тему: Соціалізація сучасної молоді з використанням досвіду соціальної роботи за кордоном. Кількість сторінок - 38, список літератури - 30, ціна роботи - за домовленістю. Контактні телефони: 067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 ВИСНОВКИ: 

    У кінці ХІХ століття соціальні реформатори й лідери благодійності починають організовувати систему професійної освіти, подібно до підготовки лікарів, учителів, священиків тощо. Тобто ідея благодійності як добровільної активності трансформується в ідею соціальної роботи в якості систематичної, організованої професійної допомоги нужденним.

    Сучасна соціальна робота передбачає конкретну персональну допомогу людині, яка потребує опікування з боку суспільства. Тому в розвинутих країнах світу кількість соціальних працівників є майже такою як кількість педагогів, і перевищує кількість лікарів. Соціальні працівники відіграють відчутну роль у плануванні, реалізації, оцінюванні, вивченні соціальних програм, розрахованих на підтримку найрізноманітніших груп населення.

Освоєння зарубіжного досвіду необхідне перш за все для вироблення власних підходів до вирішення соціальних проблем з урахуванням історичних, економічних та культурних особливостей та можливостей нашої країни. Знайомство сучасної молоді із соціальною роботою за кордоном не лише дозволить дізнатися про певні інновації в діяльності зарубіжних соціальних працівників, але й осмислити та порівняти знання про вітчизняний досвід, виокремити нові перспективи подальшого розвитку теорії та практики соціальної політики й соціальної роботи.

    Соціальна політика визначає пріоритетні сфери діяльності соціальних служб. Ці пріоритети змінюються залежно від конкретних умов соціально-економічного розвитку тієї чи іншої країни. Для країн західної Європи та США є найбільш характерними такі сфери діяльності соціального працівника: соціальна робота в громаді,  вулична соціальна робота („аутріч-робота”), соціальна робота в закладах охорони здоров’я, освіти, правоохоронних органах,  превентивна соціальна робота, соціальна робота на підприємствах, в геронтологічних центрах та ін.  Для вирішення проблем професійного вигорання та підвищення рівня професіоналізму соціальних працівників існують фахівці – супервізори. У зарубіжній практиці супервізія стала незамінним елементом професії соціального працівника, інструментом професіоналізму та ефективності роботи.    

          У суспільному житті більшості країн світу соціальні працівники відіграють важливу роль у плануванні, реалізації, оцінюванні та науковому вивченні соціальних програм, розрахованих на підтримку найрізноманітніших груп населення. Сфера компетенції соціальної роботи у різних країнах має свої межі та особливості. Це зумовлено культурними, історичними традиціями надання суспільної допомоги, політико- ідеологічними поглядами на роль соціальних служб і соціальних працівників у суспільстві.Практика соціального захисту та забезпечення в світі сформувала кілька базових моделей соціальної підтримки: скандинавська модель (Швеція), корпоративна модель (Австрія, Німеччина, Нідерланди), рудиментарна модель соціального захисту, медична модель (США),  залишкова модель (Великобританія) та ін.

    В Україні соціальна робота тісно пов’язана із соціальним захистом і соціальною педагогікою. Тому її часто розглядають як комплекс соціально-побутової, медико-соціальної, соціально - правової, соціально-педагогічної допомоги, спрямованої на задоволення різноманітних потреб громадян, груп. Соціальна робота розглядається нині як діяльність, спрямована на досягнення позитивних змін та благополуччя як окремих осіб, так і суспільства в цілому, розв’язання життєвих проблем, надання допомоги та підтримки громадянам із залученням їхніх власних ресурсів, а також можливостей соціального оточення. Відтак, наявність розвиненої системи соціальної роботи є важливим показником соціально-економічного поступу.

        Проблема соціалізації молоді сьогодні стоїть досить гостро у всьому світі, і викликає інтерес соціальних педагогів, вчених, соціальних працівників не лише України, а й за кордоном. В останній час українське суспільство стикається з великою кількістю соціальних проблем, таких як алкоголізм, наркоманія, злочинність, соціальне сирітство, безробіття та інші. З особливою силою і гостротою наростають проблеми соціальної групи молоді, хоча, безумовно, і в інших вікових групах їх не менше, проте саме молодь - це майбутнє нашого суспільства.  Соціалізація молоді є специфічним процесом. Саме для цієї соціальної групи властивий період соціалізації, який характеризується з одного боку становленням особистості людини, її включенням до системи суспільних відносин, а з іншого - ця вікова група в майбутньому повинна буде сама транслювати соціальні норми і традиції наступному поколінню. Підґрунтям дієвої системи соціалізації молоді, її громадянського становлення в інтересах як самої молодої людини, молодого покоління в цілому, так і регіону, держави зокрема є підготовка професійно компетентних, конкурентоздатних, гуманістично орієнтованих, кваліфікованих фахівців, тобто формування суб’єктів професійної діяльності, здатних вільно та свідомо вдосконалювати, забезпечувати ефективну реалізацію державної молодіжної політики. 

   Соціальну роботу з молоддю у переважній більшості європейських країн здійснюють молодіжні соціально - інформаційні центри, які надають безкоштовну конфіденційну інформацію для молодих людей і для людей, які працюють з молоддю. Вони містять інформацію стосовно освіти, зайнятості, кар’єри, прав та пільг, спорту, відпочинку, дозвілля, подорожей та інших можливостей для молодих людей. Прикладом для України в побудові ефективної соціальної політики може стати також молодіжна державна політика США. Основною її метою є сприяння розвитку молоді, вирішення основних проблем цієї верстви населення, а також пошук шляхів фінансування відповідних соціальних програм.

    Розгляд зарубіжного досвіду організації соціальної роботи є надзвичайно корисним для підвищення рівня надання соціальної допомоги в Україні, адже аналіз такого досвіду дає можливість знайти конструктивні моменти і результативні методики, які можна реалізувати в сучасному українському суспільстві. 

Замовити курсову роботу з соціальної педагогіки на тему:  Соціалізація сучасної молоді з використанням досвіду соціальної роботи за кордоном: 067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: