Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Формування культури поведінки дітей дошкільного віку

Категорія: Курсові |

культура поведінки дітейКурсова робота з педагогіки на тему: Формування культури поведінки дітей дошкільного віку

ЗМІСТ

ВСТУП

Розділ  1.  Теоретичний аналіз психолого – педагогічних досліджень з проблеми формування культури поведінки у дітей дошкільного віку

1.1Зміст  наукових праць щодо проблеми формування культури поведінки в дітей дошкільного віку 

1.2 Структура поняття культура поведінки у дітей дошкільного віку

 Розділ 2. МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПОВЕДІНКИ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

2.1 Методика організації роботи з формування культури поведінки у дітей дошкільного віку

2.2Методичні рекомендації щодо формування культури поведінки у дітей дошкільного віку

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

Детальніше про курсову роботу з педагогіки на тему: Формування культури поведінки дітей дошкільного віку:

 Кількість сторінок - 30, список літератури - 30, ціна роботи - за домовленістю.

Контактні телефони: 067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Уривок з курсової роботи на тему: Формування культури поведінки дітей дошкільного віку:

     Серед загальних освітніх завдань  у Базовій  програмі  розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» чи не найважливішими є такі виховні завдання: виховувати культуру дитячих бажань, сприяти становленню системи елементарних цінностей, позитивного ставлення до природи, предметів, фізичної культури і мистецтва, людей, до себе; виховувати культуру поведінки; долучати дитину засобами мистецтва до національної та світової культури; приділяти увагу становленню основ моральної за змістом та активної за формою позиції; виховувати базові якості особистості (самостійність, працелюбність, людяність, розсудливість, справедливість, самовладання, самолюбність, спостережливість, відповідальність) [1, с. 23].

      Сучасний виховний процес дошкільного закладу вимагає переосмислення своєї сутності, а саме: нових підходів до здійснення виховних функцій педагогічного управління. Дошкільна освіта як цілісний процес, спрямований на забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку. Формування загальної культури у дитини, аспектом якої є культура поведінки, – головна мета виховання у дошкільному віці, оскільки процес виховання культури поведінки, починаючи з дошкільного віку, пов’язаний з періодом початкової соціалізації особистості [2, с. 10].

    Дошкільний вік – період інтенсивної соціалізації особистості дитини, здобуття нею життєвого  досвіду, період, коли захисні механізми її психіки тільки починають формуватися, і саме від подій цього періоду життя залежить, якими ці механізми будуть у майбутньому: продуктивними, тобто такими, що стимулюють процес розвитку і саморегуляції особистості, чи непродуктивними, що деформують картини зовнішнього  світу, а також поведінку і діяльність дитини.

    Формування культури поведінки дітей дошкільного віку відбувається в умовах поступового розширення соціального середовища. Найбільш авторитетною фігурою залишається дорослий  на оцінку якого дитина орієнтується у власних діях і вчинках, а вже надалі розширюються взаємини з однолітками. Науковці у структурі поняття “культура поведінки дітей дошкільного віку виділяють такі компоненти:

  • емоційно – почуттєвий; 
  • ціннісно-мотиваційний; 
  • когнітивний; 
  • праксичний.

У змісті культури поведінки дошкільнят можна умовно виділити слідуючи компоненти:

  • культура діяльності,
  • культура спілкування, 
  • культурно-гігієнічні навички, 
  • звички.

  З огляду на те, що у дітей дошкільного віку переважає конкретне, наочно-образне мислення, ефективними при формуванні у них культури поведінки  є такі прийоми, як показ і пояснення. Навчання будь-якому вмінню дитини раннього віку розпочинається з безпосереднього показу дорослого. Показ має супроводжуватися чітким поясненням спершу найбільш суттєвих, а потім другорядних дій. Це допомагає дітям краще осмислити дію в цілому. Дорослим важливо пам’ятати, що їх власна поведінка в тій чи іншій ситуації має великий вплив і є прикладом для наслідування.

   Виховання культури поведінки спрямоване на виклик у дитини до максимальної самостійності у виконанні правил особистої гігієни, щоб навички і вміння особистої охайності, акуратності, культури споживання їжі переросли у потребу. При цьому вихователь повинен неодноразово підкреслювати соціальне значення правил акуратності: їх виконання це ознака поваги до близьких, знайомих і взагалі до оточуючих.  

      Виховання культури поведінки у дошкільника не можливе тільки в межах дитячого садочка. Воно передбачає обов’язковий зв’язок з вихованням дітей у сім’ї координацію зусиль педагога і батьків. З цією ціллю використовуються загальні і групові батьківські збори, консультації, відвідування педагогом сімей своїх вихованців.

     Створення  передумов культурної поведінки маленької дитини має вестися по кількох напрямках. Один із них – формування уміння гратись і займатись справами, споживати їжу, спати під час тихої  години, одягатись, вмиватися разом з групою однолітків, в колективі. При цьому в дітей розвивається почуття колективізму. Безумовно, за належної організації педпроцесу триватиме робота з розвитку комунікативної сфери, художньо-естетичних здібностей, творчого мислення дітей  шостого року життя. Формуванню важливих якостей особистості сприятиме сам статус 5-6 річних дітей в освітньому закладі. Адже вони тут найстарші, а отже — надійні помічники вихователя. У них мають бути й дещо інші обов'язки в групі — складніші, відповідальніші, ніж ті, які виконують молодші діти. Розподіляючи ці обов'язки, слід враховувати вміння та можливості кожної дитини.

     Отже, процес виховання культури поведінки дуже складний, передбачає свідоме і своєчасне застосування педагогом багатого арсеналу різноманітних методів. Необхідна також “рухливість” засобів виховання, їхнє постійне коригування. Педагог повинне уважно слідкувати за тим, як кожний із його вихованців сприймає виховний вплив. Потрібно якомога раніше визначити рівень морального виховання кожного із дітей. Спостереження дозволяють виявити у кожної дитини відповідні їй особистості вчинків, інтересів, відносин з оточуючими, труднощі у засвоєнні навичок культури поведінки. Це, в своє чергу, служить основою для оцінювання динаміки розвитку дитини і коригуванню майбутнього процесу виховання.

Замовити курсову роботу з педагогіки на тему: Формування культури поведінки дітей дошкільного віку: 067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: