Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Сучасний урок як основна форма організації навчання

Категорія: Курсові |

урок у школіКурсова робота з педагогіки  на тему: "Сучасний урок як основна форма організації навчання"

ЗМІСТ

ВСТУП

Розділ  1. УРОК ЯК ОСНОВНА ДИДАКТИЧНА ФОРМА  НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ

 1.1 Сучасний урок як єдність навчання, виховання і розвитку особистості

1.2 Сучасна класифікація  уроків у навчальному процесі

1.3 Роль нетрадиційних уроків в організації навчальної діяльності учнів

Розділ 2. СУЧАСНИЙ УРОК І ПРОБЛЕМИ ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЇ

 

2.1 Тенденції розвитку сучасного уроку

2.2 Проблеми вдосконалення класно – урочної системи

2.3 Педагогічний досвід впровадження сучасних  уроків  у навчальний процес 

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 Детальніше про курсову роботу "Сучасний урок як основна форма організації навчання"

  • Кількість сторінок - 30, список літератури - 30 джерел, ціна роботи - за домовленістю.
  • Контактні телефони: 067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВИСНОВКИ

  Сучасний зміст освіти в Україні спрямований на створення оптимальних умов для підвищення ефективності навчально-виховного процесу в загальноосвітній школі, реалізації особистісного пізнавального і творчого потенціалу кожного учня. В основу навчання покладено класно-урочну систему, а провідною формою організації освітнього процесу визначено урок. 

У педагогічній літературі урок розглядається як форма організації навчання з групою учнів постійного складу за затвердженим розкладом. Сучасний урок – це перш за все урок, який спрямований на створення реальних умов для інтелектуального, соціального, морального становлення особистості учня і що сприяє якісному формуванню його навчальної діяльності. В умовах зміни парадигми виникає необхідність удосконалення уроку. Його основною метою стає засвоєння знань, формування умінь і навичок під час самостійної роботи, яка сприяє підготовці учнів до життя, поведінки в природі і суспільстві.

    Аналіз педагогічної літератури з цієї проблеми свідчить, поняття «урок» ученими трактується по-різному. Для прикладу наведемо кілька визначень:

- урок – це цілісний, логічно завершений, обмежений у часі, регламентований

обсягом навчального матеріалу основний елемент  педагогічного процесу, який забезпечує активну й планомірну навчально- пізнавальну діяльність групи учнів певного віку і рівня підготовки, спрямовану на розв’язання визначених завдань [9, с.38];

- урок – це динамічна і варіативна форма організації процесу цілеспрямованої взаємодії (діяльності і спілкування) певного складу вчителів і учнів, яка містить у собі зміст, форми, методи і засоби навчання, і яка систематично використовується (в однакові відрізки часу) для вирішення завдань освіти, розвитку і виховання в процесі навчання [3, с.6];

- урок – це обмежена в часі організаційна одиниця навчального процесу, функції якої полягають у досягненні хоча й завершеної, але часткової мети навчання [29, с.8].

      Урок підпорядковується всім закономірностям процесу навчання, незалежно від форми навчання: у ньому, як у цілісному відрізку процесу навчання, взаємодіють усі його компоненти – цілі, дидактичні завдання, зміст, методи, матеріальне забезпечення. У цих визначеннях представлено всі компоненти навчально-виховного процесу: мета, зміст, засоби, методи, організація і керівництво, усі дидактичні елементи. Сутність і призначення уроку в процесі навчання як цілісної системи передбачає, таким чином, колективно - ідивідуальну взаємодію суб’єктів навчального процесу – учителя й учнів. Вчені - дидакти мають спільну думку, що урок містить усі основні компоненти навчально-виховного процесу: мету, зміст, методи, форми та засоби навчання, діяльність з організації та управління. 

   В останні десятиліття в українській педагогіці, лінгводидактиці і практиці шкільної освіти чітко проявляється тенденція відходу від традиційного уроку як класичної форми навчального заняття, зростає питома вага інноваційних (інтерактивних, індивідуальних) форм занять. Нині в окремих закладах освіти, наприклад у приватних школах, з’являється тенденція часткової заміни уроку на комбіновані форми організації навчального процесу (навчально-практичні ігри, сюжетно-рольові, індивідуальні, лекційно-семінарські, навчально-дослідні заняття), поява дистанційних форм навчання, зменшення кількості учнів, скорочення тривалості заняття тощо.

На наш погляд, всі новітні освітні технології  не замінять основної ознаки класно-урочної системи – вчителя – і не применшать його ролі, а класно-урочна система, що включає постійний склад учнів, чітко визначений зміст навчання, синхронно розпочатий і закінчений процес набуття знань, вмінь і досвіду за розкладом, ще довгий час залишатиметься провідною у процесі навчання і виховання школярів. 

     Класно-урочна система передбачає різні форми організації учбово-виховного процесу: самопідготовка, екскурсії, практичні заняття і виробнича практика, семінарські заняття, факультативні заняття, консультації, заліки, іспити. Але основною формою організації навчання в школі є урок. Педагогічна наука і шкільна практика направляють свої зусилля на пошуки шляхів вдосконалення сучасного уроку. Майстерність вчителя на уроці полягає головним чином в умілому володінні методикою навчання і виховання, творчому застосуванні сучасних педагогічних технологій і передового педагогічного досвіду, раціональному керівництві пізнавальною і практичною діяльністю учнів, їх інтелектуальним та моральним розвитком.

   Пройшовши випробування протягом кількох століть, урок і сьогодні не втрачає своєї унікальності і неповторності.  Урок залишається основною дидактичною формою навчання, яка поєднує індивідуальні та фронтальні шляхи навчально-пізнавальної діяльності учнів однакового віку обох статей з приблизно однаковим інтелектуальним розвитком.

Основні ознаки  сучасного уроку:

-оновлення змісту навчання;
-єдність самовиховання, соціалізації та виховання;
-демократизм;
-розвиток ціннісно-смислової діяльності;
-використання індивідуального підходу;
-самостійний творчий пошук;
-співпраця вчителя та учня;
-розвиток творчих здібностей;
-упровадження інноваційних технологій.

     Проведений теоретичний аналіз дозволив виявити особливості сучасних уроків і узагальнити тенденції розвитку та вдосконалення класно-урочної системи школи. У сучасних умовах, коли зміст освіти набуває діяльнісної та практико-орієнтувальної спрямованості, уроки мають якнайбільше наповнити навчально-виховний процес у школі. 

 Замовити курсову роботу з педагогіки: 067 994 09 24, 063 143 32 32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: