Укладка ламината на пол. Быстрая укладка ламината своими руками видео. Укладка ламината по диагонали. Пробковое покрытие для пола. Качественная укладка пробкового пола. Пробковый пол плюсы и минусы. Смеси для выравнивания пола. Быстрое выравнивание бетонного пола. Выравнивание пола стоимость. Самоделки для дома. Лучшие самоделки для дома своими руками. Полезные самоделки для дома. Как обустроить кухню. Как обустроить маленькую кухню быстро. Как обустроить кухню фото. Как открыть свой магазин. Хочу открыть магазин с большим капиталом. Сколько стоит открыть магазин. Диван своими руками. Как сделать диван своими руками для дома. Диван своими руками чертежи. Дизайн маленькой кухни. Красивый дизайн интерьера кухни фото. Малогабаритные кухни дизайн.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Кормовиробництво: мезга, екструдування зерна, замінник цільного молока

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 2319 |

контрольні роботиКонтрольна робота  на тему: Кормовиробництво: мезга, екструдування зерна, замінник цільного молока.

План:

1.Мезга та її використання.

2.Технологія екструдування зерна.

3.Підготовка до використання замінника цільного молока

1.Мезга та її використання у годівлі тварин.

Мезга — відходи крохмального виробництва, які використовуються для корму худобі, так я для виробництва біогазу. Залежно від сировини, що переробляється, розрізняють мезгу картопляну, кукурудзяну і пшеничну.

 

Мезга складається з клітинних оболонок з незначною кількістю крохмалю, а кукурудзяна і пшенична — і з клейковини. Згодовують мезгу в свіжому вигляді, що силосується і сушеному, в основному великій рогатій худобі (15—30 кг свіжіше за М. в добу) і свиням (8—10 кг ).

  Відходами виробництва крохмалю є мезга, що містить 6 % сухих речовин. У свіжому вигляді це добрий корм. При зберіганні в умовах підвищених температур у барді відбуваються мікробіологічні процеси, тому її треба використовувати тільки свіжою. Найчастіше мезгу віджимають на пресах і використовують на корм, а воду — для зрошення.

    Висушена кукурудзяна або картопляна мезга – джерело безазотистих екстрактивних речовин. Її дають коням при легкому та середньої роботі в невеликих (0,5-1 кг на добу) кількостях. У сирому вигляді мезгу коням не згодовують.

  З мезги картоплі одержують концентровані сухі корми. Дрібну мезгу промивають до вмісту крохмалю не більш 5 відсотків і відправляють на корм худобі. А крохмальне молоко із сит промивання надходить для розведення кашки.

 2.Технологія екструдування зерна.

  Останні періоди часу, і особливо ХХ ст., характерні бурхливим розвитком сільськогосподарських наук на основі досягнень фундаментальних та прикладних технічних наук, що дало змогу створювати  машини на нових, більш досконалих та ресурсозберігаючих принципах. Мета роботи полягає у розкритті особливостей напрямів застосування нових технологій переробки  зерна.

          Як в давні часи, так і в сьогоденні процеси пов'язані з використанням зерна для годівлі тварин можна згрупувати в дві сукупності діяльності людини: перша - це заготівля зернової сировини і організація її зберігання, друга - переробка зерна до стану, придатного для згодовування тваринам. Технологія подрібнення зернотерками та жорнами в давнину набула  основного застосування, поступово вдосконалювалась як за режимами  подрібнення, так і за технічними знаряддями  її виконання. Вона створила передумови виникнення таких перспективних напрямів технологій, як:

- подрібнення з одержанням сухого розсипного корму способами різання, удару, за УДА-технологією та в змінних енергетичних полях;

- екструдування зерна;

- одержання пластівців пониженої вологості при поєднанні процесів мікронізації та плющення або обробки гарячим повітрям та плющення;

- подрібнення в водному середовищі з одержанням гомогенізованої маси.

         Екструзія зерна - це спосіб приготування корму із сухого зерна при стисненні його в закритій камері неперервної дії. При цьому температура підіймається до 120-1350, тиск зростає до 1,3-1,5 МПа, зерно пластифікується за рахунок власної вологи, складні вуглеводи частково розпадаються до більш засвоюваних організмом декстринів, а при виході з камери, внаслідок перепаду температур, відбувається розривання крохмальних зерен. Все це приводить до значного (12-15%) підвищення  поживності корму.

Найпоширенішим сучасним способом термічної обробки кормів є екструдування. Поряд з позитивними якостями екструдування має й проблемні аспекти. Теплова обробка сировини здійснюється при високих температурах -- 130-150°С і більше. У такому випадку відбувається руйнування незамінних амінокислот та деяких вітамінів, знижується розчинність білка, збільшується окислювання жирів і жиророзчинних вітамінів у присутності кисню.

          При обробці кормів відбуваються якісні й структурні зміни живильних речовин:

-- стерилізація кормових засобів й інактивація патогенної мікрофлори;

-- зниження антипоживних факторів завдяки інактивації інгібіторів протеаз (соя, горох), руйнуванню гликозидів (вика, ріпак), часткової інактивації алкалоїдів (люпин);

-- деструктуризація полімерних вуглеводів (клітковина, лігниноцелюлозний комплекс) до більш дрібних складових, що полегшує переробку шлунково-кишковою мікрофлорою, особливо в моногастричних тварин (свині, птахи);

-- повна желатинізація крохмалю й часткове розщеплення його до моноцукрів, що можливо тільки за достатньої кількості води, чого не можна досягти при сухій термообробці;

-- денатурація білка, що збільшує його доступність впливу протеолітичних ферментів;

-- використання помірної термообробки (105-110°С), порівняно з екструдуванням, значно знижує руйнування незамінних амінокислот і термонестійких вітамінів;

-- обробка зернової сировини в закритому просторі значно обмежує доступ кисню, що запобігає окислюванню жирів і жиророзчинних вітамінів.  За умовами вологотеплової обробки технологію можна порівнювати з експандеруванням.

3.Підготовка до використання замінника цільного молока.

 Склад замінника молока розроблений для ідеального росту та розвитку молодого організму. Такий склад неможливий для цільного молока. Цільне молоко бідне на мікроелементи (особливо на залізо) та має дуже високий вміст жиру. Навіть якщо розбавити цільне молоко на 20% водою, вміст жиру буде все ще на рівні 3,4%. Вміст жиру в розчиненому водою заміннику молока знаходиться між 1% та 2%, і це відповідає потребам молодих телят, чий травний тракт налаштований на поживні речовини пра-корів (близько 2% жиру в молоці).

         Замінники цільного молока використовуються в годівлі телят з 50-х років ХХ століття і до того ж дуже успішно. На початку 50-х років експерти, що пропагували використання замінників молока були зустрінуті дуже жорстко. Їх ображали і навіть наносили тілесні ушкодження, так як вважалося, що теля потребує звичайного цільного молока, а не ЗЦМ. В останні два десятиріччя питання полягає в іншому: належним пійлом для теляти є замінник молока з використанням сухого знежиреного молока чи без нього.

             Стратегія раннього відлучення з використанням замінника цільного молока націлена на стримування росту теляти протягом молочного періоду (близько 800 г денного приросту) для того, щоб організм призвичаївся до твердих кормів. Це є передумовою для швидкого росту телят в період відгодівлі з метою запліднити телиць вагою 380-400 кг та отримати перше отелення у віці 24 місяці. На ці показники націлена сучасна генетика, зменшуються витрати на відгодівлю та покращується продуктивність. Відгодівля ж цільним молоком тільки затримує розвиток передшлунку та є збитковою.

 Замінник цільного молока (ЗЦМ) – спеціально приготована кормосуміш, призначена для згодовування молодняку с/г тварин. 

Які вимоги до пійла має теля з точки зору таких активних речовин як вітаміни та мікроелементи? Потреба в енергії, протеїні (амінокислотах) та жирі (жирних кислотах) має бути тут вирішальною, першочерговою. І тут все це стає проблематичним. Одразу ж після фази випоювання теляти молозивом має бути використаний замінник молока. Травний тракт теляти ще не готовий використовувати велику кількість енергії з лактози.

         Для цього підходить сухе знежирене молоко та всі різновиди сухої сироватки. Сироватка є побічною сировиною виробництва сирів, що означає, що з неї був видалений казеїн. Те що залишається – це лактоза (молочний цукор), мінеральні речовини та залишки білку у розмірі до 10% (альбуміни та глобуліни). Сироватка складає значну частку замінника молока. Вона чудово розчиняється у воді, проте її самої недостатньо для того, щоб забезпечити потребу теляти в енергії та протеїні. З цієї причини в замінник молока додають жир. Проте це можливо лише умовно, оскільки цей доданий "вільний" жир по-перше не може бути переробленим (змішаним) звичайним способом (тут ми ведемо мову про 15-20%) і по-друге – буде одразу відокремлюватися у воді.              

              По спеціальній технології розпилення, спеціальні жири та сироватка з'єднуються в єдину суміш. Завдяки цьому з'єднанню жир може розчинятися у воді. Ще краще це відбувається, коли використовуються спеціальні емульгатори, які утворюють найменші жирові краплини, які можуть дуже довго парити у воді без того, що на поверхні пійла утворювався шар жиру.

Список літератури:

1.Баканов В.Н., Менькин В.К. Кормление с.-х. животных. - М., Агропромиздат, 1989. - С.145-159.

2.Богданов Г.А. Кормление с.-х. животных. - М., Агропромиздат, 1990. - С.90-92.

3.Копил Л.М. Підготовка, зберігання та використання кормів. - К., Урожай, 1973. - С.123-126.

4.Практикум з годівлі с.-г. тварин / І.І.Ібатулін, Ю.О.Панасенко, В.К.Кононенко та ін. - К., 2000. - С.118-119.

Замовити контрольну роботу можна за телефонами: 067 994 09 24, 063 143 32 32, ел.адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: