Укладка ламината на пол. Быстрая укладка ламината своими руками видео. Укладка ламината по диагонали. Пробковое покрытие для пола. Качественная укладка пробкового пола. Пробковый пол плюсы и минусы. Смеси для выравнивания пола. Быстрое выравнивание бетонного пола. Выравнивание пола стоимость. Самоделки для дома. Лучшие самоделки для дома своими руками. Полезные самоделки для дома. Как обустроить кухню. Как обустроить маленькую кухню быстро. Как обустроить кухню фото. Как открыть свой магазин. Хочу открыть магазин с большим капиталом. Сколько стоит открыть магазин. Диван своими руками. Как сделать диван своими руками для дома. Диван своими руками чертежи. Дизайн маленькой кухни. Красивый дизайн интерьера кухни фото. Малогабаритные кухни дизайн.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Вплив магнітного поля на життєдіяльність живих організмів

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 24113 |

  магнітне поле      У 1600 році англійський вчений Вільям Гільберт зробив припущення, що потім підтвердилось про те, що наша планета – це гігантський магніт з магнітним полем.

         Геомагнітне поле Землі - фактор навколишнього середовища, в умовах якої протікала багатовікова еволюція всього живого на нашій планеті. Геомагнітне поле (ГМП) відноситься до природних слабкого по інтенсивності електромагнітних полів (ЕМП). Якби було відсутнє магнітне поле, умови життя на Землі, імовірно, були б іншими.

Магнітне поле є як би гальмом, що перешкоджає проникненню в земну атмосферу сонячної плазми, яка має радіоактивні властивості. Таку ж дію робить ГМП і на космічні промені (потік заряджених часток з надвисокими швидкостями), які викидає безупинно Сонце і утворює корпускулярний потік - сонячний вітер. Завдяки цьому, біосфера захищена ГМП від радіоактивного випромінювання, що посилається на Землю Сонцем і іншими небесними тілами. Основна частка цих часток дрейфує в хвіст магнітосфери, утворюючі плазмену мантію.

 

           Спалахи на Сонці породжують більш могутні корпускулярні потоки, що обурюють магнітне поле Землі. У результаті швидко і сильно міняються характеристики магнітного поля. 

Геомагнітне поле - усі проникаючий і всеохоплюючий фізичний фактор, тому воно неминуче впливає на біосферу.Воно впливає на все живе, у тому числі і на людину. Так, у періоди магнітних бур збільшується кількість серцево-судинних захворювань, інфарктів, погіршується стан хворих, що страждають гіпертонією. Зі зміною інтенсивності геомагнітного поля зв'язують річний приріст дерев, врожай зернових культур, збільшення психічних захворювань і дорожніх катастроф.

   Магнітні полюси не збігаються з географічними. Розбіжність 11,50 . Їхнє положення на поверхні Землі не постійно. Північний магнітний полюс за добу переміщається на 20,5 м (7,5 км у рік), а Південний – на 30 м (11 км у рік). Крім цього, магнітне поле дрейфує у західному напрямку зі швидкістю 0,2 0 /рік і за 1800 років, зробивши оборот на 360 градусів, знову повернеться в нинішній стан.

Біологічна дія магнітних полів на живі організми: 

• виникнення е.д.с. у провідниках, що рухаються;

• утворення сил, при русі носіїв зарядів, у критичних ділянках, що може викликати загострення захворювань;

• з'являються парамагнітні і діамагнітні ефекти, що визначається зміною характеру руху електронів в атомах;

• з'являється обертальна дифузія, що визначає уповільнення біохімічних реакцій в організмі 

• і інші.

      Живі організми в процесі еволюції пристосувалися до певного природного рівня електромагнітного поля, однак значні відхилення від нього в більшу чи меншу сторону виходять за межі оптимуму життєдіяльності живих організмів і є стресорним фактором. 

        Електромагнітні поля антропогенного походження мають інші характеристики, ніж геомагнітне поле і призводять до десинхронізації міжклітинних та міжорганних взаємодій в біологічній системі, яка налаштована в унісон з природним електромагнітним фоном. 

       В той же час, всяке фізичне явище, яке піддається контролю, можна використати і в корисних цілях. Давно відоме застосування електромагнітних полів в магнітотерапії, з цією метою промисловість випускає відповідні як стаціонарні, так і портативні пристрої. За їх допомогою лікують захворювання опорно-рушійного апарату, деякі простудні та гінекологічні захворювання тощо.

        При масових спостереженнях чітко виявилася закономірність, яка полягає в підсиленні приросту дерев, як в період максимуму, так і мінімуму сонячної активності, хоча в останньому випадку підсилення має менш виражений характер. Перші роботи з впливу магнітного поля на розвиток рослин, в тому числі використання омагніченої води для передпосівного замочування насіння, були проведені ще в 60-х роках минулого століття. Врожайність буряків зросла на 7 - 14%, сої - на 28%, цибулі - на 29%, а врожайність рису - на 14%. Відмічено прискорення цвітіння помідорів на 2 дні та збільшення маси їх плодів на 18%. Важливо зазначити, що застосування омагніченої води підвищує ефективність використання добрив. 

       Магнітне поле Землі – виникає внаслідок рухів ядра планети та є формою матерії, яка діє на електрично заряджені частини з силою, яка пропорційна добутку їх заряду та швидкості. Одиницею виміру є Тесла (Т). Магнітосфера Землі простягається на 90 тисяч км від її поверхні та захищає біосферу від згубного для живих організмів сонячного радіаційного випромінювання. Напруженість магнітного поля Землі коливається від 30 мкТ біля екватора до 60 мкТ в районі магнітних полюсів, в Києві близько 45 мкТ.

       Дія магнітного поля на організм людини незаперечна. Багатьма вченим відстоюються гіпотези щодо впливу магнітного поля Землі на генетичний апарат живих організмів (ДНК та РНК) та еволюційні процеси на Землі взагалі. Магнітне поле також впливає на точки акупунктури та меридіани у людей, епіфіз (шишковидну залозу, яка відповідає за ритмічність змін ендокринної, імунної та нервової систем), магнітне поле є каталізатором всіх метаболічних процесів в організмі.

     Крім того, в магнітному полі Землі виникають постійні коливання магнітного поля - резонансні коливання Шумана. Всі живі організми настроєні на базову частоту магнітних (електромагнітних) коливань в 7,83 Гц, яка з іншими гармоніками Шумана впливає на перебіг найбільш тонких адаптивних процесів організму. Хвилі Шумана необхідні людині для синхронізації біологічних ритмів. Базисна частота коливань Шумана відповідає альфа-ритму головного мозку людини, друга гармоніка в 14 Гц - прискореному альфа-ритму головного мозку, третя гармоніка – бета-ритму головного мозку.  

Список використаної літератури:

1.Білявський Г. О., Падун М. М., Фурдуй Р. С. Основи загальної екології. — К.: Либідь. 1995 — 368 с.

2.Буравльов Є. П. Основи сучасної екологічної безпеки. — ВАТ “ІТН”, 2000. — 2 5 с.

3.Екологія і закон: Екологічне законодавство України. У 2-х кн./ Відповідальний редактор док. юрид. наук, професор, акад. Андрейцев В. А. — К.: Юрінком їнтер, 1997. — 704 с.

4.Екологічна безпека та охорона навколишнього середовища: Підруч. для вузів. — К., 2000 . — 452с .

5.Законодавство України “Про охорону праці”: 6. нормат. док. К.: Поліграфкнига, 1995. — Т. 1, 2.

6.Мусієнко М. М., Серебряков В. В., Брайон О. В. Екологія. Охорона природи: Словник-довідник. — К.: Знання, 2002. — 550 с.

7.Серебряков В. В. Основи екології: Підручник. — К.: Знання- Прес, 2002. — 600 с.

 

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: