Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Формування льодового режиму водних об’єктів різних видів

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1185 |

льодовий режимКонтрольна робота з гідрології: Визначити поняття «льодовий режим»  та навести приклад формування льодового режиму водних об’єктів різних видів.

        Льодовий режим - чергування процесів утворення, танення та переміщення льоду в річках та водоймах.     

    Основними фазами льодового режиму є замерзання, льодостав і скресання льоду. Основними типами льодових утворень на ріках є забереги, льодяне сало, сніжура. На багатьох ріках на початку льодоставу утворюється внутріводний, а на дні – донний.

  Льодяне сало - накопичення на поверхні води змерзлих льодяних голок у вигляді плям чи тонкого суцільного шару сірувато-свинцового кольору, що має вигляд застиглого сала.

        Із настанням осені починається замерзання річок. Воно відбувається неоднаково на різних річках. Початком льодового режиму прийнято вважати момент усталеного зниження температури повітря нижче нуля; кінцем - момент очищення річки від криги. Весь зимовий період ділиться на три частини - замерзання річки, льодостав, скресання криги.

   Замерзання річки. При настанні від’ємних температур повітря починається процес охолодження поверхневих шарів води, на її поверхні з’являється так зване сало - тонка плівка, що має вигляд розлитої по воді маслянистої рідини. Одночасно виникають крижані утворення у берегів - забереги, тобто з’являється кірка тонкої криги у тихих заводях і на ділянках зі слабкою течією або майже стоячою водою.

       Випадіння в цей час густого снігу призводить до утворення на поверхні води сніжури - грудкуватого скупчення льоду зі снігом.

       Внаслідок турбулентної течії води в річках відбувається безперервне перемішування водних мас. Тому при охолодженні верхнього шару, що безпосередньо стикається з холодним повітрям, поступово охолоджується вода в усьому живому перетині потоку.

    При сильному охолодженні повітря температура води може бути близькою до нуля і навіть мати від’ємні значення на соті частки градуса. Переохолодження води створює сприятливі умови для утворення всередині потоку кристалів льоду, які потім об’єднуються в брили губчастої структури. Ці утворення носять назву внутрішньоводного льоду.

         По мірі розвитку процесу кригоутворення маси крихкого губчастого льоду, що утворилися всередині потоку, спливають на поверхню. Цей лід, сніжура, сало утворюють великі скупчення криги, що називаються шугою. Під час руху шуги по поверхні водного потоку (шугохід) скупчення її, стикаючись з холодним повітрям, змерзаються в крижини або крижані поля, і шугохід переходить в осінній льодохід.

        Осінній льодохід інколи супроводжується зажорами - скупченням у живому перетині річки мас внутрішньоводного льоду з включенням дрібнобитого кристалічного льоду. Зажори перетинають шлях рухові води, викликаючи підйом рівня води і затоплення території.

    Льодостав. Із збільшенням числа і розмірів крижин на поверхні води швидкість руху їх зменшується. У місцях звуження або крутого повороту річки, у островів або штучних споруд швидкість руху крижин уповільнюється. В умовах від’ємних температур повітря це призводить до швидкого змерзання крижаних полів і утворення суцільного крижаного покриву, або льодоставу.

       Замерзання річки по всій її довжині відбувається неодночасно. Якщо річка протікає в меридіональному напрямку, то північні її ділянки замерзають раніше, ніж південні. Поверхня крижаного покриву також не скрізь однакова: місцями вона гладенька як дзеркало, а місцями спостерігається нагромадження криги у вигляді торосів.

       Деякі ділянки річки не замерзають на протязі всієї зими або частини її. Такі ділянки називаються промоїнами та ополонками. Причина їх утворення - великі швидкості течії, наприклад, на порогах, вихід у русло відносно теплих підземних вод, скид у річку теплих промислових вод. Ополонки сприяють утворенню внутрішньоводного льоду та зажорів.

 Після встановлення льодоставу, тобто після утворення на річці поверхневого крижаного покриву‚ відбувається збільшення його товщини. Основний чинник, що впливає на товщину криги, - це температура повітря. У період льодоставу на поверхні крижаного покриву інколи виникають нальоди - нарости льоду у вигляді нашарувань, потовщень, горбів. Вони можуть досягати великих розмірів, особливо на річках північного сходу Азії.

    Скресання криги. Із настанням додатних температур повітря починається танення снігу, льоду і надходження талих вод у річки. Перш за все тане сніг на поверхні криги, потім крига починає танути вздовж берегів - закраїни. Утворення закраїн обумовлено надходженням теплих талих вод з басейну водозбору та тепловіддачею берегів.

       Збільшення витрат і підвищення рівнів води приводить у рух крижані маси, відбувається зрушення криги. Крига зрушує з місця великими полями, рухається повільно, а потім зупиняється. Таких зрушень криги може бути декілька, в залежності від типу весни. Подальше надходження води та підвищення її рівня сприяють підняттю, розламуванню і переміщенню криги вниз по течії - починається скресання криги, яке переходить у весняний льодохід. Весняний льодохід значно переважає осінній.

   Великі маси криги, нагромаджуючись у звуженнях русла, утворюють затори. Затори нерідко перетворюються у велику силу, особливо на річках, що течуть з півдня на північ, тому що скресання криги у північній частині річки відбувається пізніше, ніж у південній. 

Список літератури:

1.Гидрология: Учебник для вузов /В.Н. Михайлов, А.Д.Добровольский, С.А. Добровольский, С.А. Добролюбов. -М.: Высш. школа, 2005. - 463 с.

2.Загальна гідрологія. Підручник / Левківський С.С., Хільчевський В.К., Ободовський

3.Кукурудза С.І. Гідроекологічні проблеми суходолу. - Л.: Світ, 1999. - 230 с.Л: Гидрометеоиздат, 1984. - 420 с.

4.Лучшева Л.А. Практическая гидрология. - Л.: Гидрометеоиздат, 1976. -440 с.

5.Михайлов В.Н., Добровольский А.Д. Общая гидрология. - М: Высшая школа, 1991.-368 с.

Замовити контрольну роботу з гідрології:

Мобільний: 067 994 09 24, 063 143 32 32

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: