Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Основні вимоги до облаштування пункту штучного осіменіння птахів

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1265 |

штучне осіменіння тваринЗавдання з контрольної роботи: Вкажіть основні вимоги до облаштування пункту штучного осіменіння птахів. Предмет - основи сільського господарства.

  Пункт штучного осіменіння птахів обладнують в одному із пташників, де утримують самців. Він має включати три кімнати: лабораторію (10-15 кв.м), мийну (5-6 кв.м), побутову кімнату (15-20 кв.м) для робітників бригади з штучного осіменіння.

        Приміщення пункту штучного осіменіння повинні бути теплими, сухими, світлими з доброю вентиляцією.

        У побутовій кімнаті розміщують шафу для одягу, один-два столи, стільці тощо. У лабораторії стіни фарбують світлими: масляними фарбами або облицьовують плиткою. Підлогу вкривають лінолеумом.

 Тут мають бути побутовий холодильник, сушильна шафа, термостат, скляна шафа для інструментів, лабораторний стіл, мікроскоп у спеціальному термостаті чи з нагрівальним столиком, бактерицидні лампи. Для підключення приладів до електромережі повинно бути не менше трьох розеток.

        У мийній встановлюють дистилятор, прилади і посуд для миття і кип'ятіння інструментів та обладнання. Ця кімната має мати каналізацію і водопровід. Температура     в      усіх      кімнатах      пункту     повинна підтримуватися на рівні 18-23 С. Ефективність штучного осіменіння птахів значною мірою залежить від облаштування пункту, організації роботи і дотримання необхідних санітарно-гігієнічних вимог.

        Поруч із пунктом штучного осіменіння не повинно бути ветеринарного пункту і аптеки. У ньому не дозволяється зберігати медикаменти, окрім тих, що використовуються при осіменінні. Приміщення пункту штучного осіменіння щоденно по закінченню роботи вбирають, миють підлогу. Один раз на тиждень підлогу і стіни в усіх кімнатах пункту дезинфікують 2 % гарячим розчином їдкого натрію з послідуючою вентиляцією. 

          Столи й інше обладнання миють гарячою водою з кальцинованою содою і дезінфікують не пахучими деззасобами. Вікна в кімнатах пункту повинні мати кватирки, в які влітку вставляють сітки.

            Всі члени бригади повинні працювати в чистих білих халатах, шапочках або косинках. Спецодяг використовують тільки на пункті. Під час прання халати, шапочки і косинки слід обов'язково кип'ятити, а після висушування прасують гарячою праскою.

            Інструменти і посуду після використання обробляють за такою послідовністю: миють у гарячому розчині харчової соди (20-30 г на 1 л води), для миття використовують щітки, гумові губки, йоржики, куски поролону; після миття скляні інструменти і посуду ретельно ополіскують чистою гарячою водою, потім дистильованою водою і висушують у сушильній шафі при температурі 160-180 С. 

         Дуже брудний скляний посуд слід поміщати на добу в хромпік -суміш двохромового калію і сірчаної кислоти (600 г двохромовокислого калію розводять у 10 л дистильованої води, а потім обережно доливають 1 л концентрованої сірчаної кислоти). Через добу посуд, скляні піпетки і катетери промивають проточною водою, потім декілька разів ополіскують дистильованою і поміщають у сушильну шафу (скляні піпетки і катетери перед цим продувають з допомогою гумових груш).

     При роботі з хромпіком, щоб запобігти опіків шкіри при митті інструментів і посуду, надівають гумові рукавиці, гумовий фартух і захисні окуляри. Поліетиленові й полістиролові піпетки стерилізують і опромінюють бактерицидними лампами.

Список літератури:

1.М.П. Журавель, В.М. Давиденко. Технологія відтворення сільськогосподарських тварин: Підручник для студентів вищих навчальних закладів. - К.: Видавничий Дім "Слово", 2005.

2.Основи сільського господарства: Навч. посібник/ За ред. Польський Б.М. – К.: Вища шк., 1991. – 296 с.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: