Не работает мышка что делать. Почему не работает мышка на ноутбуке. Не работает беспроводная мышка. Почему не работает клавиатура. Почему не работает клавиатура на компьютере. Не работают некоторые кнопки клавиатуры. Как обшить ванну панелями. Скажите чем обшить стены в ванной. Обшить ванну пластиком фото. Приложения для android бесплатно. Скачать лучшие приложения для android. Приложение для планшетов android. Горнолыжные курорты финляндии. Лучшие горнолыжные курорты финляндии цены. Лучшие курорты финляндии. Как лечить воспаление легких. Воспаление легких симптомы основные. Воспаление легких лечение. Уроки по python. Учим python с нуля быстро. Как изучать быстро язык Python. Проблемы с сердцем симптомы. Основные признаки проблем с сердцем. Проблемы с клапаном сердца.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Внутрішні та зовнішні органи самок

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1299 |

самка Контрольна робота  на тему: Внутрішні та зовнішні органи самок

    За розташуванням у організмі самок статеві органи ділять на зов­нішні та внутрішні. До зовнішніх статевих органів належать статеві губи, переддвер'я піхви та клітор; до внутрі­шніх - піхва, матка, яйцепроводи та яєчники.

   Майже на всьому шляху статеві органи самки мають тришарову стінку, що складається з слизової оболонки (зсередини), серозної ззовні і розташованих між ними поздовжнього та кільцевого шарів мускулатури. За своєю загальною будовою статеві органи тварин мало відрізняються між собою.

 Статеві губи - дві валикоподібні вертикальні шкірно-м'язові складки, що формують вульву і облямовують з боків статеву щі­лину і вхід у геніталії. Зовнішня поверхня їх вкрита ніжною, складчас­тою, безволосою шкірою, внутрішня - слизовою оболонкою, вистеленою плоским багатошаровим епітелієм. Товща губ утворена пухкою сполуч­ною тканиною та м'язовими волокнами, що формують стискач перед­двер'я та вульви.

        Клітор  - це гомолог чоловічого статевого члена, лише без сечовипускного каналу. Він утворений двома печеристими тілами, які прикріплюються ніжками до сідничних горбів. Клітор зверху вкритий фіброзною оболонкою, яка формує кільцеподібну складку, що нагадує препуцій. Клітор сприймає подразнення, що виникають під час осіменіння чи парування і посилює чи послаблює моторику матки.

Переддвер'я піхви, пристінок - мускульна трубка, що розпочинається від статевих губ і продовжується краніально до з'єднання з піхвою. На межі з піхвою на нижній стінці переддвер'я біля переддверно-піхвової складки є отвір сечовипускного каналу, що у корів, в меншій мірі у свиней, овець та кіз, розділений поперечною складкою на дві частини: власне отвір і слі­пий мішок - дивертикул. У середині переддвер'я вистелене слизовою оболонкою, вкритою плоским багатошаровим епітелієм. Під нею розмі­щений м'язовий шар, представлений волокнами гладких та поперечно­смугастих м'язів; останні утворюють стискач переддвер'я.

       Піхва  - служить органом парування і вивідним каналом для матки; це відносно широка- перетинчасто-м'язова трубка, що охоп­лює спереду шийку матки, а ззаду переходить у переддвер'я піхви. У краніальній частині стінка піхви розширюється куполоподібно навколо шийки матки, утворюючи склепіння. Для слизової оболонки піхви характерна дрібна поздовжня та попе­речна складчастість. У слизовій оболонці передньої частини піхви є бокалоподібні клітини, що продукують слиз, який її зволожує. Зверху піхва стикається з прямою кишкою, а нижня її стінка щільно зростається з уретрою.

             На межі між переддвер'ям і піхвою у приматів, а іноді й у молодих ко­бил і свиней, зберігаються залишки так званої дівочої плівки (сечовий клапан). Слизова оболонка піхви вкрита багатошаровим плоским епітелієм. Під час тічки кількість його шарів збільшується, тут з'являється зроговілий шар, молочна кислота знищує патогенні мікроорганізми і очищує від них піхву. М'язовий шар піхви утворений циркулярними (внутрішніми) та поздо­вжніми (зовнішніми) пучками гладеньких м'язових волокон.

      Матка  є порожнинним перетинчасто-м'язовим органом, у якому під час вагітності розвивається плід. За своєю будовою матки ссав­ців поділяються на три типи: дворо­гі, двороздільні та подвійні. Дворога матка у коней, ослів та інших одно­копитних. У ній розрізняють добре розвинене тіло і два роги. У корів, кіз і овець матка двороздільна з слабо розвиненим тілом і зрощени­ми задніми частинами рогів; матка свиней та м'ясоїдних тварин на­ближається до двороздільної, а у гризунів - подвійна з двома само­стійними шийками.

У матці розрізняють шийку, тіло та роги.

     Шийка матки  - цетовстостінний   м'язовий   канал,   щоз'єднує порожнину матки з піхвою. Як і інші ділянки статевих орга­нів самки, шийка матки тришарова. Її слизова оболонка утворює чисе­льні поздовжні і великі поперечні складки - спочатку низькі, потім значно вищі, далі менші, знову вищі і, нарешті, менші, що надає каналу зигзаго­подібної форми і створює у ньому 3-4 поперечні валики. Великі попере­чні складки своїми гребенями скеровані до зовнішнього виходу. Це сприяє вільному виходу з матки слизу і плодів під час родів і перешко­джає проникненню рідини з піхви у матку. Товстий м'язовий шар шийки забезпечує щільне, навіть герметичне, закривання внутрішнього просві­ту матки, який відкривається лише під час тічки, родів і при деяких пато­логічних станах.

     Невагітна матка у одноплідних тварин розташована у тазовій поро­жнині, а у багатоплідних тварин, чи у корів, що багато разів родили, а також під час тічки опускається у черевну порожнину. Вздовж усього рога по малій кривизні до нього прикріплена широка зв'язка, за допомо­гою якої роги матки підвішені до хребта. У зв'язках проходять судини, що постачають матку кров'ю, і нервові стовбури. У місцях прикріплення зв'язок до малої кривизни рогів між серозними листками є пухка сполуч­на тканина - параметрій.

Яйцепроводи  - тонкі покручені трубочки, розміщені у стін­ках широких маткових зв'язок, що з'єднують яєчник з маткою і є місцем запліднення яйцеклітин. Черевний кінець яйцепроводу розширений лій­коподібно і має нерівні оторочені краї (кайма яйцепроводу), частково з'єднані з яєчником.

Передня маткова артерія відходить від внутрішньої сім'яної артерії, що починається у поперековій ділянці від нижньої стінки аорти, проходить по передньому краю широ­кої маткової зв'язки і ділиться тут на яєчникову гілку і передню маткову артерію і живить передній край рога матки.

Середня маткова артерія відходить від початкової частини пупкової артерії, проходить по серед­ній частині широкої маткової зв'язки, підходить до малої кривизни рога матки і розгалужується у рогах і тілі матки, утворюючи чисельні анастомози з гілками передньої і задньої маткової артерії.

 Задня маткова артерія відхо­дить від сечостатевої артерії і постачає кров'ю каудальну частину матки і піхву. У коней задня маткова артерія відходить від гемороїдальної ар­терії. Переддвер'я піхви і піхва живляться за рахунок внутрішньої соро­мітної артерії. Відтікає кров з статевих органів по однойменних венах.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: