Не работает мышка что делать. Почему не работает мышка на ноутбуке. Не работает беспроводная мышка. Почему не работает клавиатура. Почему не работает клавиатура на компьютере. Не работают некоторые кнопки клавиатуры. Как обшить ванну панелями. Скажите чем обшить стены в ванной. Обшить ванну пластиком фото. Приложения для android бесплатно. Скачать лучшие приложения для android. Приложение для планшетов android. Горнолыжные курорты финляндии. Лучшие горнолыжные курорты финляндии цены. Лучшие курорты финляндии. Как лечить воспаление легких. Воспаление легких симптомы основные. Воспаление легких лечение. Уроки по python. Учим python с нуля быстро. Как изучать быстро язык Python. Проблемы с сердцем симптомы. Основные признаки проблем с сердцем. Проблемы с клапаном сердца.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Юридична задача - стаття 298 та 367 ККУ

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1640 |

юриспунденціяУповноважена службова особа О. дозволила проводити будівельні роботи на території Національного заповідника «Софія Київська», що  призвело до пошкодження історичної пам’ятки.  Як кваліфікувати дії О.?

    Кваліфікація дій  уповноваженої службової особи О. здійснюється за ст. 298 КК: незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини (ст. 298 КК) та  ст. 367 КК: службова недбалість. 

 Об'єкт культурної спадщини, який внесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, є пам'яткою. Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1761 "Про занесення пам'яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України" затверджено перелік таких об'єктів культурної спадщини для їх внесення до Державного реєстру у кількості 602, у тому числі: 142 пам'ятки історії, 44 - монументального мистецтва, 416 - археології. Згідно з Державним реєстром за категоріями пам'яток національного та місцевого значення – Національний заповідник «Софія Київська» є пам’яткою історії національного значення.

    Предметом злочину за ч.3 ст. 298 КК є пам'ятка (об'єкт культурної спадщини) національного значення. 

Об'єктивна сторона злочину, передбаченого ч.2 ст. 298 КК має такі обов'язкові ознаки: дії, наслідки (знищення, руйнування чи пошкодження пам'яток – об'єктів культурної спадщини чи їх частин) та причинного зв’язку між діянням та наслідком. Злочин вважається закінченим з моменту настання наслідків.

Знищення – дії, спрямовані на приведення об’єкта до повної непридатності з втратою можливості його відтворення.

Руйнування – дії, спрямовані на завдання об’єктові серйозних ушкоджень, об’єкт втрачає свою цінність, проте його можна відтворити.

Пошкодження – дії, спрямовані на завдання об’єкту будь–яких пошкоджень, котрі знижують його історичну, наукову, художню чи культурну цінність.

Із задачі нам відомо про пошкодження історичної пам’ятки внаслідок  проведення будівельних робіт. Тобто Уповноважена службова особа О. дозволивши проводити будівельні роботи на території Національного заповідника «Софія Київська» вчинила дії,  що завдали об’єкту пошкодження. Це і  об'єктивна сторона злочину, передбаченого ч.2 ст. 298 КК. Під час розслідування та судового розгляду справи про такий злочин слід обов’язково з’ясовувати розмір заподіяної шкоди. При цьому слід керуватися Методикою грошової оцінки пам'яток, яка затверджена Постановою КМУ від 26 вересня 2002 р.– № 1447.

 Згідно зі ст. 47 Закону України “Про охорону культурної спадщини” передбачено обов’язкове відшкодування шкоди, завданої власникові (у тому числі державі) пам’ятки чи уповноваженому ним органу, особі, яка придбала права володіння, користування чи управління пам’яткою, а при незаконному будівництві, що нанесло шкоду пам’ятці історії і культури, – відтворення пам’ятки, а якщо відтворення неможливе – відшкодування збитків у повному обсязі.

В ч. 5 ст. 298 КК передбачена така кваліфікуюча ознака злочину, як вчинення діяння, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища.

Суб’єкт злочину, передбаченого ч.ч. 1, 2, 3, 4 ст. 298 КК, – фізична осудна особа, яка на час вчинення злочину досягла віку 16 років.

Суб’єкт злочину, передбаченого ч. 5 ст. 298 КК, – спеціальний: службова особа. Невиконання службовою особою дій по збереженню об'єктів культурної спадщини слід кваліфікувати за ст. 367 КК. Так відповідальні службові особи органів охорони культурної спадщини зобов'язані (ст. 30 вказаного Закону) заборонювати будь–яку діяльність юридичних або фізичних осіб, що створює загрозу пам'ятці або порушує законодавство, державні стандарти, норми і правила у сфері охорони культурної спадщини.

 Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим чи непрямим умислом. Мотиви його вчинення можуть бути різноманітними – помста, корисливість, особиста заінтересованість, хуліганські наміри.

При доведенні умислу винної особи необхідно доказати, що він усвідомлював, що його злочинні діяння спрямовані проти певного об'єкта культурної спадщини. 

Кваліфікація дій  уповноваженої службової особи О. здійснюється за ст. 367 ККУ Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб, -  карається штрафом від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

 Відповідальність за ст. 367 настає лише у випадку, якщо дії, невиконання чи неналежне виконання яких спричинило передбачені у зазначеній статті -наслідки, входили у коло службових обов'язків цієї службової особи, іншими словами, якщо обов'язок діяти відповідним чином юридично був включений (законом, указом, постановою, наказом, інструкцією тощо) до кола службових повноважень такої особи, що потребує додаткового з’ясування. 

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: