Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Види деревних рослин

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 2068 |

деревні рослиниКонтрольна робота з лісового господарства. Два запитання:

1. Перерахуйте види деревних рослин, листя яких розміщені супротивно. Вкажіть їх систематичне положення та господарське значення.

2. Перерахуйте види деревних рослин, придатних для закріплення пісків. Вкажіть до яких родин вони належать.

    Однією з  ознак визначення дерев є спосіб розташування листочків на пагонах. Багато дерев мають чергове листорозміщення, тобто їх листочки розташовані вздовж пагонів по черзі. У інших дерев листочки розміщені супротивно, тобто вони ростуть на пагонах попарно. А в деяких дерев листочки утворюють кільця, тобто їх розміщення кільцеве. 

   Явір (A. pseudoplatanus) — дерево родини кленових з великим п'ятилопатевим листям, що розміщено супротивно. В Україні найчастіше трапляється у Галичині, на схід від Збруча - рідше. Самостійних насаджень не утворює. Переважно росте у мішаних яворово-букових, яворово-буково-ялицевих тощо лісах на схилах гір (Карпати, Медобори, Гологори, Опілля, Розточчя тощо).

   Явір - велике листяне дерево, що досягає 20-35 метрів у висоту, з широкою куполоподібною кроною. Досягає віку 500 років. Листя супротивне, 10-25-сантиметрової довжини й ширини, з 5-15-сантиметровими черешками, з 5 прожилками, пальчато-лопатеве, з зубчастими краями, темно-зелене; деякі види мають листя пурпурного, багряного або жовтуватого відтінку.

 У промисловості явір використовують як джерело білої з шовковистим блиском деревини, стійкої до несприятливих умов, яка використовується для виготовлення музичних інструментів (завдяки однорідності деревини, звук у ній поширюється з однаковою швидкістю як впоперек, так і вздовж волокон), меблів та фурнітури, підлоги, у тому числі паркету. Іноді зустрічається деревина з хвилястою текстурою - вона має особливу цінність для декоративного облицювання. Це традиційний матеріал для виготовлення нижньої деки, шийки і завитки грифа скрипки.

  Явір - хороший медонос. Квіти виробляють вдосталь нектару, з якого бджоли роблять ароматний, з м'яким смаком, блідого кольору мед.

  Родина Жимолостеві (Caprifoliaceae). Кущі, дерева, рідше трави з супротивними листками, здебільшого без прилистків. До жимолостевих належить 13 родів і близько 300 видів, поширених переважно в помірних областях північної півкулі. У флорі України родина представлена такими відомими родами, як жимолость, калина, бузина, ліннея, а з культивованих — сніжноягідник, діервіла тощо.

   Калина звичайна — високий гіллястий кущ 2-4 м висотою з сірою корою. Пагони зеленувато-сірі з супротивними, великими (до 57 мм) бруньками. Листки до 10 см завдовжки, супротивні, майже голі. Калина звичайна росте в підліску мішаних і листяних лісів, по берегах рік і водойм. Рослина зимостійка, тіньовитривала. Цвіте у травні — червні, плоди достигають у вересні.      

       Калина — посередній пізньовесняний медо- і пилконос, що дає підтримуючий взяток. Медопродуктивність її до 30 кг з 1 га. Плоди калини дають червону фарбу, кора — чорно-зелену, придатну для фарбування шерсті. Деревина жовтувато-бура з білою заболонню, використовується для дрібних виробів. Є дані про високу активність плодів проти деяких бактерій і вірусів. Калина звичайна має високі декоративні властивості як у період цвітіння, так і при достиганні плодів. Калина звичайна ціниться в лісомеліоративних насадженнях як ґрунтозахисна порода, а також порода, що приваблює корисних птахів.

   Бузина  - гіллястий кущ або невелике деревце до 5 м і більше заввишки із світло-бурою тріщинуватою корою. Пагони містять м'яку серцевину. Листки супротивні, до 35 см завдовжки, непарно пірчасті, з яйцеподібними, гостропилчастими листковими пластинками, що при розтиранні мають неприємний запах. Квітки дрібні, жовтувато-білі, зібрані в щиткоподібні волоті з п'ятьма головними гілочками. Плід - тринасінна кістянка чорно-фіолетового кольору. Рослина світлолюбна. Цвіте у травні - червні, плоди достигають у кінці серпня - на початку вересня.

2.  Перерахуйте види деревних рослин, придатних для закріплення пісків. Вкажіть до яких родин вони належать.

      Розподіл деревних і чагарникових порід у заплавах підпорядкований певній закономірності, що дає змогу виділити такі типи лісостанів придатних для закріплення пісків: вербняки, осокорняки, в'язняки, дубняки і вільшняки.

         Масиви верби білої (вербняки) найчастіше розташовані у прирусловій зоні та інших найбільш низьких місцях, що характеризуються найдовшим  періодом затоплення. На багатих мулуватих наносах вербняки утворюють чисті насадження без підліска. Вербняки мають велике водоохоронно-захисне значення. Вони захищають від розмиву береги, затримують  і  закріплюють  велику  кількість   розсипчастого алювію, який при відсутності лісу зноситься в русло ріки і викликає її обміління.

        Осокорняки    поширені   на підвищеннях,   утворених розсипчастими піщаними й супіщаними наносами, тобто у місцях менш родючих, де осокір  не має конкурентів. Осокорові переліски також у більшості являють собою чисті насадження без підліска. Тільки у найбільш низьких місцях з багатими грунтами до них домішуються верба біла та інколи тополя біла, а в найбільш високих місцях — в'яз, що утворює другий ярус. 

        Для попереднього закріплення еродованих горбистих площ пісків, що важко піддаються безпосередньому залісненню, широко використовується кущова верба (шелюга), зіноваті (дніпровська та руська), а по пониззях – маслинка вузьколиста та тамарикси, які краще висаджувати вкоріненими живцями. При підборі рослин для конкретних ґрунтів, а також  підчас створення й поліпшення ґрунтів треба враховувати для угруповання рослин їх відповідність ґрунтовим умовам:

- дерева й чагарники, що не вимагають родючих  ґрунтів (береза запашна й паперова, акація біла, дуб пухнастий, в'яз дрібнолистий, верба, клен польовий, тополя запашна й московська, ірга, акація жовта, глід, маслинка, жимолость, таволга;

 - дерева й чагарники, що виростають на вологих ґрунтах (береза пухната, тополя, верба, модрина, магнолія, евкаліпт, черемшина, смородина чорна й червона.

           Лісогосподарські роботи по закріпленню пісків варто розпочинати двома паралельними напрямками. Перший має на меті заліснити сосною звичайною малозадернілі піски. Другий — заліснення через закріплення рухомих пісків. Практика лісівників доводить, що лісові культури, висаджені у глибоко оброблений грунт, уже в перший рік росту встигають поширити коріння аж до непересихаючих в літню пору шарів грунту. В сосни звичайної підвищується активність кореневої системи, збільшується площа її живлення. До сосни звичайної можна додавати 8—9% берези, бузини червоної, в’яза дрібнолистого, смородини золотистої. 

         Висаджування лісових культур на рухомих пісках часто не відразу дає бажаний результат. На заваді стають весняні суховії, які висушують саджанці, засипають їх піском, засушують бруньки. Тому варто спочатку закріпити піски, посадивши на них шелюгу, садіння якої проводять навесні і восени. Через кілька років між рядами шелюги висаджують сосни. Сосну активно використовують  для закріплення пісків та у полезахисних смугах.

Обліпиха крушиновидна (Hippophae rhamnoides L.) Невелике (до 4 м заввишки) деревце або кущ родини маслинкових з колючими гілками, вкритими сірою корою. У природних умовах росте по берегах річок і озер як домішка до вербово-тополевих заплавних лісів. Світлолюбна, морозостійка рослина. Цвіте у травні, плоди достигають у вересні. У природному стані обліпиха росте в дельті р. Дунаю (Одеська область), створюючи на піщаних кучугурах густі зарості.  Культивується по всій Україні в полезахисних смугах, у захисних насадженнях уздовж  доріг, у садах і парках.

Використана література:

1.Зелені скарби України/ С.А.Генсірук, В.О Кучерявий, Л.Й.Гайдарова, В.Д.Бондаренко; За ред..С.А Генсірука. – К.: Урожай. 1991. – 192 с.

2.Мєшкова В. Л. Фундаментальні та прикладні дослідження проблем лісового господарства // Лісівнича академія наук України: Наукові праці. – Вип.  № 5 2007. – Львів: вид-во НУ "Львівська політехніка", 2007. – 22-28 с. 

3. Нечитайло В.А. Липа О.Л. Систематика вищих рослин: Підручник. – К. - : Вища школа., 1993 . – 317с.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: