Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

В’язи України, їх систематичне положення

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1602 |

в'язи України

Контрольна робота на тему: Вязи України, їх систематичне положення, біологічні та екологічні особливості, ареали, роль в утворенні рослинності, господарське значення.

  Родина В'язові (Ulmaceae). Дерева, рідше кущі, з простими, найчастіше несиметричними листками. Квітки в пучках або пооди­нокі, дрібні, маловиразні, дво- або одностатеві, з простою чотири -, дев'ятичленною оцвітиною; тичинок 4—9; маточка одна, зав'язь верхня. Плід — кістянка або сплюснутий крилатий горішок (кри­латка).

  В'язові об'єднують 15 родів і понад 200 видів, поширених у теплому і помірному кліматі обох півкуль. У широколистих наших лісах ростуть як домішка до інших порід в'яз голий (Ulmusglab­ra) та ільм (U. elliptica) — високі дерева (до 20—30 м заввишки). Меншим деревом є берест (U. carpinifolia), який зустрі­чається часто в байрачних лісах і перелісках по схилах степовихбалок. Усі три види в'язових майже повсюди уражує гол­ландська хвороба (графіоз).

       У садах і парках України часто культивують ще кар­кас західний (Celtisoccidentalis) родом з Північної Америки. В'язи поширені по всій Україні, особливо в Лісостепу і Степу. У лісах Криму (нижній гірський пояс) зустрічається дико каркас, голий (С. glabrata); плід у карка­сів — кістянка.

       В'язняки займають переважно ділянки, які є пере­хідними від типових заплавних до незаплавних. Крім то­го, насадження з пануванням в'яза трапляються у міс­цях, які вже вийшли за межі заплав. До складу наса­джень в’за місцями входять тополя біла, берест, а підлісок утворюють крушина, глід, шипшина, черемха, терен, клен татарський та ін. Продуктивність в'язняків неви­сока, характеризується III—IV бонітетами. В'язняки  найбільш поширені у заплавах середнього Дніпра і його приток.

         В'язи дають гарну деревину. Деревина в'яза гладенького щільна, в'язка, тверда, пружна, незначно жолобиться і розтріскується від висушування, важко колеться і обробляється, красивої текстури, добре полірується. Використовується для підводних і підземних споруд, у вагонобудуванні, меблевій промисловості, у будівництві (оздоблення приміщень, паркет). 3 неї виготовляють колеса для возів, полозки, дуги, голоблі, гальмові колодки, дерев'яні частини машин. Властивості деревини в'яза листуватого подібні до деревини в'яза гладенького. Застосовується у меблевому виробництві (дошки і облицювальна фанера), де ціниться за яскравий червоно-бурий колір ядра. 3 неї виготовляють колеса для возів, підводні деталі суден.

       В'яз листуватий часом має напливи (капи), які високо ціняться в токарній справі і для виготовлення фанери з красивим рисунком. Деревина решти видів в'язів за технічними властивостями близька до деревини описаних вище видів і може знайти подібне застосування.

         Корою в'яза листуватого і коркового можна фарбувати шовк і вовну у жовтий колір. 3 лубу в'яза гладенького і листуватого виготовляють саморобні мотузки, а з листуватого - ще й циновки. Луб в'яза шорсткого використовують як підв'язувальний матеріал.

У насінні в'яза листуватого міститься до 28 %о зеленої, без запаху й смаку невисихаючої олії, придатної для виготовлення мила, насіння в'яза коркового містить 29,7 % жирної невисихаючої олії. Для озеленення в умовах України рекомендують усі згадані види в'язів.

        В'яз гладенький має могутню, тінисту крону, тому використовується для групових, поодиноких і алейних насаджень. У лісомеліоративних насадженнях в'яз гладенький як вологолюбна порода застосовується обмежено. В умовах Степу його рекомендують як супутню породу.  

 В'яз листуватий являє певний інтерес як джерело гілкового корму. Гілки, заготовлені в травні, містять протеїн (13,1 % ), жир (до 4,2 % ), клітковину (до 28,4% ), безазотисті екстрактивні речовини (до 48,1 %) і поїдаються всіма тваринами. Плоди в'яза листуватого багаті на білки й жири, в них міститься мало клітковини і дуже мало танідів, тому особливо придатні для годівлі молочних корів. Висушене, змелене і зварене насіння в'яза листуватого - гарний корм для свиней.

Література:

Нечитайло В.А. Липа О.Л. Систематика вищих рослин: Підручник. – К. - : Вища школа., 1993 . – 317с.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: