Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

В’язи України, їх систематичне положення

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1378 |

в'язи України

Контрольна робота на тему: Вязи України, їх систематичне положення, біологічні та екологічні особливості, ареали, роль в утворенні рослинності, господарське значення.

  Родина В'язові (Ulmaceae). Дерева, рідше кущі, з простими, найчастіше несиметричними листками. Квітки в пучках або пооди­нокі, дрібні, маловиразні, дво- або одностатеві, з простою чотири -, дев'ятичленною оцвітиною; тичинок 4—9; маточка одна, зав'язь верхня. Плід — кістянка або сплюснутий крилатий горішок (кри­латка).

  В'язові об'єднують 15 родів і понад 200 видів, поширених у теплому і помірному кліматі обох півкуль. У широколистих наших лісах ростуть як домішка до інших порід в'яз голий (Ulmusglab­ra) та ільм (U. elliptica) — високі дерева (до 20—30 м заввишки). Меншим деревом є берест (U. carpinifolia), який зустрі­чається часто в байрачних лісах і перелісках по схилах степовихбалок. Усі три види в'язових майже повсюди уражує гол­ландська хвороба (графіоз).

       У садах і парках України часто культивують ще кар­кас західний (Celtisoccidentalis) родом з Північної Америки. В'язи поширені по всій Україні, особливо в Лісостепу і Степу. У лісах Криму (нижній гірський пояс) зустрічається дико каркас, голий (С. glabrata); плід у карка­сів — кістянка.

       В'язняки займають переважно ділянки, які є пере­хідними від типових заплавних до незаплавних. Крім то­го, насадження з пануванням в'яза трапляються у міс­цях, які вже вийшли за межі заплав. До складу наса­джень в’за місцями входять тополя біла, берест, а підлісок утворюють крушина, глід, шипшина, черемха, терен, клен татарський та ін. Продуктивність в'язняків неви­сока, характеризується III—IV бонітетами. В'язняки  найбільш поширені у заплавах середнього Дніпра і його приток.

         В'язи дають гарну деревину. Деревина в'яза гладенького щільна, в'язка, тверда, пружна, незначно жолобиться і розтріскується від висушування, важко колеться і обробляється, красивої текстури, добре полірується. Використовується для підводних і підземних споруд, у вагонобудуванні, меблевій промисловості, у будівництві (оздоблення приміщень, паркет). 3 неї виготовляють колеса для возів, полозки, дуги, голоблі, гальмові колодки, дерев'яні частини машин. Властивості деревини в'яза листуватого подібні до деревини в'яза гладенького. Застосовується у меблевому виробництві (дошки і облицювальна фанера), де ціниться за яскравий червоно-бурий колір ядра. 3 неї виготовляють колеса для возів, підводні деталі суден.

       В'яз листуватий часом має напливи (капи), які високо ціняться в токарній справі і для виготовлення фанери з красивим рисунком. Деревина решти видів в'язів за технічними властивостями близька до деревини описаних вище видів і може знайти подібне застосування.

         Корою в'яза листуватого і коркового можна фарбувати шовк і вовну у жовтий колір. 3 лубу в'яза гладенького і листуватого виготовляють саморобні мотузки, а з листуватого - ще й циновки. Луб в'яза шорсткого використовують як підв'язувальний матеріал.

У насінні в'яза листуватого міститься до 28 %о зеленої, без запаху й смаку невисихаючої олії, придатної для виготовлення мила, насіння в'яза коркового містить 29,7 % жирної невисихаючої олії. Для озеленення в умовах України рекомендують усі згадані види в'язів.

        В'яз гладенький має могутню, тінисту крону, тому використовується для групових, поодиноких і алейних насаджень. У лісомеліоративних насадженнях в'яз гладенький як вологолюбна порода застосовується обмежено. В умовах Степу його рекомендують як супутню породу.  

 В'яз листуватий являє певний інтерес як джерело гілкового корму. Гілки, заготовлені в травні, містять протеїн (13,1 % ), жир (до 4,2 % ), клітковину (до 28,4% ), безазотисті екстрактивні речовини (до 48,1 %) і поїдаються всіма тваринами. Плоди в'яза листуватого багаті на білки й жири, в них міститься мало клітковини і дуже мало танідів, тому особливо придатні для годівлі молочних корів. Висушене, змелене і зварене насіння в'яза листуватого - гарний корм для свиней.

Література:

Нечитайло В.А. Липа О.Л. Систематика вищих рослин: Підручник. – К. - : Вища школа., 1993 . – 317с.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: