Не работает мышка что делать. Почему не работает мышка на ноутбуке. Не работает беспроводная мышка. Почему не работает клавиатура. Почему не работает клавиатура на компьютере. Не работают некоторые кнопки клавиатуры. Как обшить ванну панелями. Скажите чем обшить стены в ванной. Обшить ванну пластиком фото. Приложения для android бесплатно. Скачать лучшие приложения для android. Приложение для планшетов android. Горнолыжные курорты финляндии. Лучшие горнолыжные курорты финляндии цены. Лучшие курорты финляндии. Как лечить воспаление легких. Воспаление легких симптомы основные. Воспаление легких лечение. Уроки по python. Учим python с нуля быстро. Как изучать быстро язык Python. Проблемы с сердцем симптомы. Основные признаки проблем с сердцем. Проблемы с клапаном сердца.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Геологічна діяльність вітру

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 2100 |

    дія вітру Контрольна робота з геології "Геологічна діяльність вітру"

Вітер - це рух повітря відносно землі із області високого атмосферного тиску в області низького тиску. При переміщенні повітряні маси з великою силою тиснуть на перепони, які стоять на їх шляху. Чим більша швидкість переміщення, тим більша ця сила. Існує дванадцятибальна шкала Бофорта. 

        Так 3 бали (5 м/с) мають бриз, 8-10 балів (20-25м/с) - буря, 11 балів (30 м/с) - шторм, 12 балів (більше 35 м/с) - ураган. Енергія вітру, який має велику швидкість, велика. На острові Пуерто-Ріко в архіпелазі Великих Антільських островів за декілька годин урагану випало 2,5 млрд. т води у вигляді дощу.

  Типи сильних вітрів. Циклони - це гігантські атмосферні вихори з спадаючим до центру тиском та циркуляцією атмосфери навколо центру в північній півкулі - проти годинникової стрілки, а в південній півкулі - за годинниковою стрілкою. В початковій стадії діаметр цик¬лону сягає 1000 км, а в кінцевій значно більше.

        Тропічні циклони - атмосферні вихори діаметром в декілька сотень кілометрів з центром, який називають «оком», де панує дуже низький тиск та відсутня хмарність. Швидкість вітру в тропічних циклонах сягає 70 м/с і більше. В Атлантиці їх називають ураганами, в західній частині Тихого океану - тайфунами. Поведінка тропічних тайфунів непередбачена, а тому їх іменують жіночими іменами. В провідних країнах світу є центри попере-дження тайфунів. Тропічні тайфуни небезпечні не тільки сильними віт¬рами, а й нагоном морської хвилі, яка змиває все на своєму шляху. 

          Смерчі, які в Європі називають тромбами, а в Америці торнадо, схожі на тропічні циклони, але значно менші їх, не більше 3 км в діаметрі, в середньому 200-300 м. Рух повітря в самому смерчі відбувається від землі по спіралі вверх, з швидкістю на периферії вихору, який досягає швидкості звуку (330 м/с або 1200 км/год), а інколи і перевищує її. Сила смерчу дуже велика. Наприклад, товста дошка пробивається тріскою ніби кулею, без яких-небудь тріщин. Смерчі зароджуються в різних регіонах планети, але найчастіше вони бувають в Америці. 

         Вітер здійснює велика геологічну роботу. Він змінює вигляд Землі руйнуючи породи та мінерали і переносячи їх у інше місце. Крім того, вітер впливає на всі екзогенні процеси. Він переносить вологу, регулює клімат та процеси вивітрювання. Значна роль належить вітру у здійсненні великого кругообігу води. Морські хвилі своїм походженням зобов'язані також вітру.

Вітер виконує руйнівну, транспортуючу та акумулюючу роботу. Руйнівна робота вітру дуже велика. Найбільш інтенсивно руйнуються гірські породи в районах з різко континентальним кліматом, особливо там, де мале або відсутнє рослинне покриття (в пустелях, в горах, на березі моря).

Дефляція - це безпосередня дія вітру на сипкі породи. Існує декілька видів дефляції.

Площинна дефляція діє там, де швидкість вітру велика, а рослинне покриття мале або взагалі знищене людиною. Сильний вітер здуває верхній шар грунту, а інколи і все ґрунтове покриття. Ерозія грунтів приносить великий збиток багатьом країнам світу. Найбільш ефективним засобом боротьби з цим явищем є рослинність, яка в значній мірі стримує дефляцію. Особливо поширена дефляція в пустелях.

Бороздкова дефляція виникає у щілинах, коліях доріг, де з тих чи інших причин розкриті корінні породи і, як правило, різко збільшується швидкість вітру - виникає «протяг». 

Стільникове або комірчасте вивітрювання являє собою вибіркову дефляцію на крутих схилах виходів корінних порід. З них видуваються продукти вивітрювання мінералів та порід, які легко вивітрюються. В породі утворюються впадини в поперечнику від 0,5 до 50 см, які можуть розміщуватись у певному порядку і нагадують бджолині стільники, або хаотичне комірчасте вивітрювання.

Коразія являє собою процес обточування гірських порід та мінералів твердим матеріалом у  вигляді різних уламків, які переносяться повітрям, льодом, водою. Вітрова коразія має велику силу. Вона нагадує піскоструменевий апарат. Мільярди піщинок дряпають гірські породи мільйони років, змінюючи поверхню Землі. Разом з дефляцією та вимірюванням коразія приводить до утворення різних форм окремості

Транспортуюча здатність вітру. Чим більша швидкість вітру, тим більші уламки він може переносити. Вітер з швидкістю 6,5 м/с переносить пилюку та дрібний пісок, а вітер з швидкістю 20 м/с переносить уламки до 5 мм. 

     У штаті Канзас (США) в 1920 році вітром на велику відстань був перенесений будинок початкової школи разом з дітьми та вчителькою. На щастя, всі залишились живими. На початку XX століття був зафіксований випадок перенесення паровоза вітром на декілька десятків метрів. Під дією вітру нерідко з дощами випадають різні предмети, які вітер підняв у повітря.                

           Пилова або піщана буря - це такий же транспортний агент, як і річка. В порівнянні з великою річкою пилова буря - гігант серед потоків, які несуть уламковий матеріал. Ширина такого потоку 300-500 км в порівнянні з 2-3 км ширини великих річок.

       Вітер відіграє також велику акумулюючу роль. Матеріал, який переносить вітер, із зменшенням його швидкості починає осідати на землю. Спочатку це великі уламки, щебінь, пісок, потім - дрібний пісок та пилюка. Найдальше переносяться глинисті частинки. Розвіювання глинистих пустель, пов'язаних з льодовиками, приводять до утворення лесу. 

     Леси - це пилуваті еолові відкладення, які складаються із найдрібніших глинистих частинок кварцу та кальциту з «журавчиками» - вапняковими конкреціями різноманітної форми та з тонкими вертикальними каналами, які є слідами засипаних стовбурців трави. Леси дуже родючі. Як леси, так і лесовидні суглинки в сухому стані добре тримають вертикальні стінки. 

 Література: 

1.     Бакка М.Т.,Ремезова О.О. / Основи геології. Навчальний посібник. – Житомир : Видавництво РВВ ЖІТІ, 1999. – 380 с.

2.     Паранько І.С., Сіворонов А.О., Євтєхов В.Д. Загальна геологія – Кривій Ріг. Вид-во Мінерал, 2003.

3. Свинко Й. М., Сивий М. Я. Геологія: Підручник. - К.: Либідь, 2003. – 480с. 

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: