Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Селекція дуба скельного на швидкість росту

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1790 |

дуб скельний

Дуб скельний (Quercus petraea(Mattuschka/Liebl) - це пришелець з гiрських районiв теплого Середземномор'я з гарними тонкорiзбленими глянцевими листочками i сидячими на кiнчиках гiлочок в плюсках-мисочках жолудями. Сьогоднi цей вид зустрiчається дуже рiдко.

В Україні дуб скельний росте в Карпатах і Кримських горах, а також на заході Лісостепової зони.

        Деревні породи, до яких відноситься дуб скельний і його супутники (ясен, в'яз та ін), відрізняються вузькою пристосованістю до певних умов зростання. Їх важко акліматизувати в нових умовах зростання. Вони виявилися надзвичайно чутливими до антропогенних впливів.

 Природні насадження дуба скельного перебувають у стані депресії через порушення екологічної рівноваги природних систем, до яких вони пристосовані. Найменше порушення екосистеми веде до необоротних перебудов, катастрофічного старіння дерев і розладів балансу системи взаємин у дібровах.

 У зв'язку з цим всі селекційні заходи, спрямовані на підвищення стійкості деревних рослин, необхідно пов'язувати з історично сформованими особливостями будови їхніх популяцій. Підтримання внутрішньо-популяційного поліморфізму в даному випадку слід розглядати  як основну особливість вихідного матеріалу, порушення котрого веде до негативної селекції. У селекційному процесі дуба скельного основне значення має спільна стійкість їх до складних екосистемах (дібровах) і в чистих культурах.

       Дуб скельний - одна з кращих порід для створення захисних лісів у посушливих степових районах на чорноземних, темно-каштанових і світло-каштанових грунтах. Вивчення внутрішньо-популяційного поліморфізму дубових насаджень - перший етап селекції дуба скельного на швидкість росту, воно повинне бути спрямоване як на індивідуальний відбір, так і на виявлення тих взаємозв'язків, які забезпечують видову цілісність поліморфних складових у фітоценотичних і лісорослинних системах.

  Багаторічні досліди використання дуба скельного в степовому лісорозведенні показали яскраво виражену географічну та індивідуальну його мінливість. При розведенні дуба скельного велику користь принесло вивчення закономірностей поширення і екологічної пристосованості ранніх і пізніх різновидів. Вивчення екологічних особливостей цих двох форм показало, що вони в свою чергу дуже поліморфні по проявах морфологічних ознак і по пристосованості.

        Є різні думки щодо біології цих двох різновидів дуба. Одні вчені вважають, що пізньорозпускаючий  дуб більш посухостійкий, ніж ранній, інші прийшли до висновку, що пізній різновид більш вологолюбна порода в порівнянні з раннім дубом.  Як показали подальші дослідження, вчені мали рацію тільки щодо досліджуваних ними конкретних деревостанів цих різновидів.

Посухостійкість, вологолюбність і зимостійкість пізнього дуба залежать не тільки від пізнього розпускання, але і від його пристосованості до тих чи інших умов зволоження грунту, від її родючості і мікроклімату всієї сукупності умов зростання.

      Високу пристосованість дуба в кожному конкретному випадку визначає оптимальна збалансованість цих та інших різновидів та форм до конкретних мікрокліматичних і грунтових умов. 

           Дослідження структури популяцій дуба скельного показали, що ранні, перехідні і пізні форми дуба поширені повсюдно. Пізніша форма переважає лише на місцях розташування, де мікрокліматичні умови особливо несприятливі для зростання дуба з-за застою повітря (нижня частина схилів, западин, ярів).

        Вивчення селекційної  структури деревостанів по співвідношенню в них груп дерев з різною селекційною значимістю тих чи інших форм має велике значення у лісовому господарстві. Такий підхід дозволяє встановити показник перевищення вираженості ознак у відібраних дерев або груп дерев над середніми популяційними, що отримали назву селекційного диференціалу.

   Морфологічна  різноманітність дуба скельного давно привертало увагу ботаніків, лісівників і селекціонерів. Вивчення формового різноманіття дуба скельного за розмірами і формою жолудів в Шиповому лісі показало, що швидкість і потужність зростання не впливають на величину жолудів. Великий практичний інтерес для ранньої діагностики дуба має вивчення мінливості його за формою крони. 

 Відомі дуби  скельні з пірамідальної і плакучою кроною. За будовою крони у дібровах виділено декілька форм дерев: 

1) з овальною кроною; 

2) мітлоподібною; 

3) широкою розкидистою; 

4) дихотомічною з  розгалуженою кроною.

          Поряд з вивченням індивідуальної мінливості проведені великі роботи по вивченню екологічної та географічної мінливості дуба скельного. У результаті досліджень біології дуба скельного в різних екологічних та географічних умовах виявлено, що на великому ареалі він неоднорідний, що успішне вирощування його залежить від правильного районування при використанні насіння різних його кліматотипів.

Список літератури:

1.Білоус В.І. Лісова селекція: Підручник. -Умань: УДАУ, 2003.- 534с.

2.Біологічне рослинництво: Навчальний посібник/ О.І.Зінченко, О.С.Алексєєва, П.М.Приходько; За ред. О.І.Зінченка.- Київ: Вища школа, 1996.- 239с.

3.Білоус В.І. Селекція та насінництво дуба.- Черкаси: НДІТЕХІМ, 1994.- 267с.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: