Купить новостройку с отделкой. Где купить однокомнатную квартиру в новостройке? Купить новостройку недорого. Оценка стоимости недвижимости. Какая рыночная оценка недвижимости? Принципы оценки недвижимости. Теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол в доме. Монтаж водяного теплого пола. Не включается ноутбук. Скажите почему не включается ноутбук. Ноутбук включается и сразу выключается. Быстрый кредит наличными. Где быстро взять кредит без справок. Оформить быстрый кредит. Топ wow сервера. Где скачать последний клиент wow? Самый лучший сервера world of warcraft. Ленточная пилорама цена. Ленточная пилорама своими руками чертежи. Скачать чертежи ленточной пилорамы. Аренда квартир без посредников. Длительная аренда квартир без посредников и прочих. Аренда однокомнатной квартиры.

Всі роботи на сайті "Курсова інфо" є авторськими і призначені  для допомоги у навчанні. Розміщення, тиражування або відтворення матеріалів із сайту на сторонніх ресурсах відстежується та забороняється відповідно до законодавства України про авторське право! 

Селекція дуба скельного на швидкість росту

 E-mail | Категорія: Контрольні | Перегляди: 1747 |

дуб скельний

Дуб скельний (Quercus petraea(Mattuschka/Liebl) - це пришелець з гiрських районiв теплого Середземномор'я з гарними тонкорiзбленими глянцевими листочками i сидячими на кiнчиках гiлочок в плюсках-мисочках жолудями. Сьогоднi цей вид зустрiчається дуже рiдко.

В Україні дуб скельний росте в Карпатах і Кримських горах, а також на заході Лісостепової зони.

        Деревні породи, до яких відноситься дуб скельний і його супутники (ясен, в'яз та ін), відрізняються вузькою пристосованістю до певних умов зростання. Їх важко акліматизувати в нових умовах зростання. Вони виявилися надзвичайно чутливими до антропогенних впливів.

 Природні насадження дуба скельного перебувають у стані депресії через порушення екологічної рівноваги природних систем, до яких вони пристосовані. Найменше порушення екосистеми веде до необоротних перебудов, катастрофічного старіння дерев і розладів балансу системи взаємин у дібровах.

 У зв'язку з цим всі селекційні заходи, спрямовані на підвищення стійкості деревних рослин, необхідно пов'язувати з історично сформованими особливостями будови їхніх популяцій. Підтримання внутрішньо-популяційного поліморфізму в даному випадку слід розглядати  як основну особливість вихідного матеріалу, порушення котрого веде до негативної селекції. У селекційному процесі дуба скельного основне значення має спільна стійкість їх до складних екосистемах (дібровах) і в чистих культурах.

       Дуб скельний - одна з кращих порід для створення захисних лісів у посушливих степових районах на чорноземних, темно-каштанових і світло-каштанових грунтах. Вивчення внутрішньо-популяційного поліморфізму дубових насаджень - перший етап селекції дуба скельного на швидкість росту, воно повинне бути спрямоване як на індивідуальний відбір, так і на виявлення тих взаємозв'язків, які забезпечують видову цілісність поліморфних складових у фітоценотичних і лісорослинних системах.

  Багаторічні досліди використання дуба скельного в степовому лісорозведенні показали яскраво виражену географічну та індивідуальну його мінливість. При розведенні дуба скельного велику користь принесло вивчення закономірностей поширення і екологічної пристосованості ранніх і пізніх різновидів. Вивчення екологічних особливостей цих двох форм показало, що вони в свою чергу дуже поліморфні по проявах морфологічних ознак і по пристосованості.

        Є різні думки щодо біології цих двох різновидів дуба. Одні вчені вважають, що пізньорозпускаючий  дуб більш посухостійкий, ніж ранній, інші прийшли до висновку, що пізній різновид більш вологолюбна порода в порівнянні з раннім дубом.  Як показали подальші дослідження, вчені мали рацію тільки щодо досліджуваних ними конкретних деревостанів цих різновидів.

Посухостійкість, вологолюбність і зимостійкість пізнього дуба залежать не тільки від пізнього розпускання, але і від його пристосованості до тих чи інших умов зволоження грунту, від її родючості і мікроклімату всієї сукупності умов зростання.

      Високу пристосованість дуба в кожному конкретному випадку визначає оптимальна збалансованість цих та інших різновидів та форм до конкретних мікрокліматичних і грунтових умов. 

           Дослідження структури популяцій дуба скельного показали, що ранні, перехідні і пізні форми дуба поширені повсюдно. Пізніша форма переважає лише на місцях розташування, де мікрокліматичні умови особливо несприятливі для зростання дуба з-за застою повітря (нижня частина схилів, западин, ярів).

        Вивчення селекційної  структури деревостанів по співвідношенню в них груп дерев з різною селекційною значимістю тих чи інших форм має велике значення у лісовому господарстві. Такий підхід дозволяє встановити показник перевищення вираженості ознак у відібраних дерев або груп дерев над середніми популяційними, що отримали назву селекційного диференціалу.

   Морфологічна  різноманітність дуба скельного давно привертало увагу ботаніків, лісівників і селекціонерів. Вивчення формового різноманіття дуба скельного за розмірами і формою жолудів в Шиповому лісі показало, що швидкість і потужність зростання не впливають на величину жолудів. Великий практичний інтерес для ранньої діагностики дуба має вивчення мінливості його за формою крони. 

 Відомі дуби  скельні з пірамідальної і плакучою кроною. За будовою крони у дібровах виділено декілька форм дерев: 

1) з овальною кроною; 

2) мітлоподібною; 

3) широкою розкидистою; 

4) дихотомічною з  розгалуженою кроною.

          Поряд з вивченням індивідуальної мінливості проведені великі роботи по вивченню екологічної та географічної мінливості дуба скельного. У результаті досліджень біології дуба скельного в різних екологічних та географічних умовах виявлено, що на великому ареалі він неоднорідний, що успішне вирощування його залежить від правильного районування при використанні насіння різних його кліматотипів.

Список літератури:

1.Білоус В.І. Лісова селекція: Підручник. -Умань: УДАУ, 2003.- 534с.

2.Біологічне рослинництво: Навчальний посібник/ О.І.Зінченко, О.С.Алексєєва, П.М.Приходько; За ред. О.І.Зінченка.- Київ: Вища школа, 1996.- 239с.

3.Білоус В.І. Селекція та насінництво дуба.- Черкаси: НДІТЕХІМ, 1994.- 267с.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Comments: